Thursday, Oct 18th

Last update10:58:16 AM GMT

 • Create an account
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.

Çocuk Gözüyle Peygamberimiz

 • PDF

Çocuklar için hayatta her zaman bir “kahraman” başka bir deyişle “rol-model” olmalıdır. Hayatları boyunca bu kahramanı arar dururlar. Müslüman çocuk için bu kahraman Hz. Peygamber’dir. Müslüman çocuklara göre, Hz. Peygamber çok güçlü bir karaktere sahiptir ve her şeyin en doğrusunu ve güzelini bilir ve ona göre davranır.

Çocuklar Hz. Peygamber’i çok severler ve O’nu örnek alırlar. Onlara göre Peygamberimizin başaramayacağı hiçbir şey olamaz.  O her zaman zayıfın yanındadır, ezilene sahip çıkar, kötülüklerle mücadele eder ve başarılı olur.  O ne derse doğrudur ve kesindir, asla yanılmaz. Çocuklara göre yanlış ve kusur Peygamberimizin hayatında yer bulamaz.

Peygamber efendimiz de çocukları çok sever, onları asla küçümsemez ve incitmezdi. Onları anlar ve değer verir, onlarla zaman geçirir, oyunlar oynardı. Çocuklara dualar eder ve onları kötülüklerden korurdu. Onların yetiştirilmesine önem verir, bir pedagog gibi çocukların sorunlarıyla ilgilenir ve çözümler bulurdu. Bu nedenle çocuklar O’nun yanında kendilerini güvende  hissederdi.

Hz. Peygamber’in hayatını inceleyenler, çocukların ve Peygamberimizin ne kadar yakın olduğunu ve birbirlerini çok iyi anladığını kolaylıkla görür.  Böyle bakınca aslında çocukların Hz. Peygamber’i ne kadar net gördüğünü, tam da çocukların düşündüğü gibi bir peygamberleri olduğunu anlıyoruz. Keşke her mümin, çocuk kalbinin saflığıyla ve duruluğuyla peygamberimize yaklaşsa ve anlamaya çalışsa eminim her şey daha güzel olacak, belki dünya İslam’ı daha iyi anlayacak ve yaşayacak. Ne dersiniz?

.

Bizi Takip Ediyor musunuz ?

Biz neredeyiz ?

 • Gökkuşağı Mahallesi 1104. Sok. 19/24 Balgat - Çankaya - Ankara

 • Tel: (+90) 505 8894038

www.muhder.com